Як вибудувати механізми взаємодії закладу вищої освіти й суспільства, відповідно до концепції навчання протягом життя? КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» має відповіді на це непросте запитання. Одним із напрямів такої діяльності стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю Академії та громадської організації «Центр Поділля-Соціум» та залучення науково-педагогічних працівників закладу до реалізації проєкту «Центр освіти дорослих Вінницької міської територіальної громади».
Першим кроком у цій співпраці стала робота за програмою «Мова – наша зброя. Разом до перемоги» впродовж серпня - жовтня 2023 року. 8 вебінарів-практикумів, проведених Наталією П'яст, кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри філології та гуманітарних наук Академії, об’єднали представників найрізноманітніших педагогічних спеціальностей, а також психологів, менеджерів, підприємців, інженерів, технологів, лікарів, аграріїв. І це не вичерпний перелік учасників заходів. Усі вони пліч-о-пліч удосконалювали й розвивали власне мовне чуття, опановували правильну вимову й наголошення слів, училися ефективно використовувати отримані сучасні системні знання про зміни в новій редакції Українського правопису 2019 року, займалися аналізом і самоаналізом найпоширеніших порушень лексичних і граматичних норм; практикувалися в редагуванні; тренувалися за допомогою інтерактивних ігор, удосконалюючи свою українську. Під час практикумів учасники брали активну участь у обговореннях, дискусіях, із цікавістю виконували практичні завдання, постійно взаємодіяли, ділились власним досвідом. Цінним є те, що слухачі окреслили для себе обрії подальшої самостійної роботи з опрацьованих тем.
Серед пропозицій від учасників – продовжити вдосконалення власного мовлення, усного й письмового, тому що мова – ідентифікатор нації.
Коментарі
Дописати коментар